29.07.2013 Views

auktion 109 - Bruun Rasmussen

auktion 109 - Bruun Rasmussen

auktion 109 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 9. FEBRUAR 2007<br />

206 CD<br />

Peter Busch,<br />

f. Næstved 1861, d. Lellinge 1942<br />

Skovparti med bænk ved åløb. Sign. P.<br />

Busch. Olie på lærred. 79 x 94.<br />

Afbildet 12.000-15.000<br />

204 205<br />

206 207<br />

208<br />

207<br />

Nilaus (Niels) Fristrup,<br />

f. København 1837, d. Frederiksberg 1909<br />

Skovparti. Sign. N. F. Olie på lærred.<br />

50 x 70.<br />

Afbildet 5.000<br />

208<br />

A. Andersen-Lundby?,<br />

f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923<br />

Udsigten fra Kokkedal. Usigneret. Olie<br />

på lærred. 43 x 60.<br />

Afbildet 6.000-8.000<br />

62 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>109</strong><br />

209