29.07.2013 Views

auktion 109 - Bruun Rasmussen

auktion 109 - Bruun Rasmussen

auktion 109 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 9. FEBRUAR 2007<br />

162<br />

Italiensk maler, 20. årh.<br />

"Vendimia". Sign. Zanganelli. Olie på<br />

lærred. Ca. 1930. 115 x 90.<br />

Afbildet 8.000<br />

162 163<br />

164 165<br />

163<br />

Fransk maler, 19. årh.<br />

Kvinde med krukke stående i skovbrynet.<br />

Usigneret. Olie på lærred. 68 x 49.<br />

Afbildet 20.000<br />

164<br />

William Etty´s, stil, f. York 1787, d. 1849<br />

Brydekamp. Usigneret. Olie på plade.<br />

46,5 x 49.<br />

Afbildet 5.000<br />

52 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>109</strong>