auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
CD 456<br />
ERIK RAADAL<br />
f. Horn v. Silkeborg 1905, d. Silkeborg 1941<br />
Sommerdag ved rødstensgård, Gjern. Sign.<br />
ER 40. Olie på lærred. 43 x 75.<br />
DKK 20.000 / € 2.700<br />
CD 457<br />
SVEND ENGELUND<br />
f. Vrå 1908<br />
"Thise By". Sign. SE. 53. Olie på plade. 48 x 57.<br />
DKK 10.000-12.000 / € 1.300-1.600<br />
CD 458<br />
ALBERT BERTELSEN<br />
f. Vejle 1921<br />
"Radiohøring". Sign. Albert 70 samt på bagsiden<br />
Albert Berthelsen 1970. Olie på lærred.<br />
170 x 64. DKK 75.000 / € 10.000<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
458<br />
189