22.08.2013 Views

auktion 761 - Bruun Rasmussen

auktion 761 - Bruun Rasmussen

auktion 761 - Bruun Rasmussen

618 CD<br />

GEORGES BRAQUE<br />

f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963<br />

Komposition. Sign. Georges Braque, Ep<br />

d'artiste. Litografi i farver.<br />

Bladstørrelse 70 x 48.<br />

DKK 25.000 / € 3.400<br />

619 CD<br />

PABLO PICASSO<br />

f. Malaga 1881, d. Mougins 1973<br />

"Le Vieux Roi". Tryksign. Litografi. Oplag<br />

1000 ekspl. Bladstørrelse 66,5 x 51. U.r.<br />

Litteratur: Bloch nr. 869.<br />

DKK 6.000-8.000 / € 800-1.100<br />

620 CD<br />

PABLO PICASSO<br />

"L'Ecuyére", 21-22.4.60. Tryksign.<br />

Litografi. Bladstørrelse 54,5 x 68,5. U.r.<br />

Litteratur: Bloch nr. 999.<br />

BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />

618<br />

619 620<br />

263