auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
618 CD<br />
GEORGES BRAQUE<br />
f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963<br />
Komposition. Sign. Georges Braque, Ep<br />
d'artiste. Litografi i farver.<br />
Bladstørrelse 70 x 48.<br />
DKK 25.000 / € 3.400<br />
619 CD<br />
PABLO PICASSO<br />
f. Malaga 1881, d. Mougins 1973<br />
"Le Vieux Roi". Tryksign. Litografi. Oplag<br />
1000 ekspl. Bladstørrelse 66,5 x 51. U.r.<br />
Litteratur: Bloch nr. 869.<br />
DKK 6.000-8.000 / € 800-1.100<br />
620 CD<br />
PABLO PICASSO<br />
"L'Ecuyére", 21-22.4.60. Tryksign.<br />
Litografi. Bladstørrelse 54,5 x 68,5. U.r.<br />
Litteratur: Bloch nr. 999.<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
618<br />
619 620<br />
263