auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
GRAFIK<br />
CD 567<br />
JEAN DUBUFFET<br />
f. Le Havre 1901, d. Paris 1985<br />
Komposition. Sign. J.D. 76, 40/50. Litografi i farver.<br />
Bladstørrelse 62 x 92. U.r.<br />
Proveniens: Hanne Wilhelm Hansen.<br />
DKK 12.000 / € 1.600<br />
CD 568<br />
FERNAND LEGER<br />
f. Argentan 1881, d. Gif-sur-Yvette 1955<br />
Komposition, (1951). Sign. F. Leger, 181/200. Serigrafi<br />
i farver (efter gouache). Lysmål 46,5 x 37.<br />
Litteratur: Saphire nr. E 8. DKK 8.000 / € 1.100<br />
242<br />
567<br />
568<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong>