auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
500 CD<br />
JAIS NIELSEN<br />
499<br />
f. København 1885, d. Hellerup 1961<br />
Grevens Dal ved Gudhjem. Sign.<br />
Jais 47. Olie på lærred. 95 x 116.<br />
Udstillet: "Det danske kunststævne",<br />
Forum, København.<br />
DKK 25.000 / € 3.400<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
498<br />
498 CD<br />
AXEL MUNCH<br />
f. Gudhjem 1918, d. 1974<br />
Ved røgeriet, Bornholm. Sign. AM. Olie på<br />
lærred. 52 x 86.<br />
DKK 12.000-15.000 / € 1.600-2.000<br />
499 CD<br />
SVEN<br />
HAVSTEEN-MIKKELSEN<br />
f. Argentina 1912, d. 1999<br />
"Jøstedalsbræen", Norge. Sign. S. H. M. Olie<br />
på lærred. 50 x 65.<br />
Proveniens: Galleri Trap.<br />
DKK 25.000 / € 3.400<br />
500<br />
211