auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
KLASSISK MODERNISME<br />
478 CD<br />
AXEL MUNCH<br />
478<br />
f. Gudhjem 1918, d. 1974<br />
Udsigt over Gudhjem med silderøgeri og personer i<br />
forgrunden. Sign. AM, Gudhjem. Olie på lærred.<br />
52 x 86. DKK 15.000-20.000 / € 2.000-2.700<br />
479 CD<br />
JENS SØNDERGAARD<br />
f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957<br />
Markarbejdere ved havet. Sign. Jens Søndergaard.<br />
Olie på lærred. 91 x 115.<br />
DKK 30.000 / € 4.000<br />
200 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
479