auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
472<br />
472<br />
HARALD GIERSING<br />
f. København 1881, d. sst. 1927<br />
Landskab ved Bistrup, juli 1918. Sign. monogram.<br />
Olie på lærred. 60 x 70.<br />
Udstillet: "Harald Giersing Mindeudstilling", Charlottenborg,<br />
København, 1927, kat. nr. 238.<br />
DKK 75.000 / € 10.000<br />
197