auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
GRAFIK<br />
623<br />
623<br />
624<br />
623 CD<br />
IVOR ABRAHAMS<br />
f. Lancashire, England 1935<br />
"The Edgar Allan Poe Portfolio", 1976. 20 litografier i farver.<br />
Alle sign. Ivor Abrahams 76, 96/100. Udgivet af Advance<br />
Graphics London SE1. Bladstørrelse 49 x 36. To indrammet.<br />
Litteratur: Galerie Nordenhake: "Ivor Abrahams: Sculptures<br />
and prints", 1976. DKK 25.000 / € 3.400<br />
624 CD<br />
OLAFUR ELIASSON<br />
f. København 1967<br />
Komposition. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson, 40/90.<br />
Litografi i farver. Bladstørrelse 56 x 56.<br />
DKK 6.000-8.000 / € 800-1.100<br />
266 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong>