22.08.2013 Views

auktion 761 - Bruun Rasmussen

auktion 761 - Bruun Rasmussen

auktion 761 - Bruun Rasmussen

BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />

569<br />

CD 569<br />

PABLO PICASSO<br />

f. Malaga 1881, d. Mougins 1973<br />

"Femme au fauteuil No.1" (Le manteau polonais),<br />

1949. Sign. Picasso, 18/50. Litografi.<br />

Bladstørrelse 76 x 56,5.<br />

Litteratur: Bloch nr. 586.<br />

Litteratur: Mourlot nr. 134, 3die tilstand du report<br />

(État définitif).<br />

DKK 200.000-250.000<br />

€ 27.000-34.000<br />

243