auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
569<br />
CD 569<br />
PABLO PICASSO<br />
f. Malaga 1881, d. Mougins 1973<br />
"Femme au fauteuil No.1" (Le manteau polonais),<br />
1949. Sign. Picasso, 18/50. Litografi.<br />
Bladstørrelse 76 x 56,5.<br />
Litteratur: Bloch nr. 586.<br />
Litteratur: Mourlot nr. 134, 3die tilstand du report<br />
(État définitif).<br />
DKK 200.000-250.000<br />
€ 27.000-34.000<br />
243