auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
CD 561<br />
EDUARDO CHILLIDA<br />
f. Saint-Sébastien 1924<br />
Komposition. Sign. Chillida, 98/100. Litografi. Bladstørrelse<br />
70 x 50.<br />
Proveniens: Hanne Wilhelm Hansen.<br />
DKK 5.000 / € 670<br />
561<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
560<br />
CD 562<br />
SEAN SCULLY<br />
f. Dublin 1945<br />
"Tetuan". Sign. Sean Scully 91, 2/25. Radering i farver.<br />
Bladstørrelse 47,5 x 50.<br />
Litteratur: "Sean Scully Prints 1968-1999", kat. nr.<br />
91012.<br />
Proveniens: Galleri Weinberger, København.<br />
DKK 8.000 / € 1.100<br />
562<br />
239