auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
490<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
489<br />
489 CD<br />
JOHANNES LARSEN<br />
f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961<br />
Flyvende stork. Sign. monogram 38. Akvarel og pen på<br />
pap. 51 x 64. DKK 25.000 / € 3.400<br />
490 CD<br />
JOHANNES LARSEN<br />
En flyvende ørn. Sign. monogram 1927. Akvarel, blyant<br />
og pen på papir. 32 x 25.<br />
DKK 8.000-10.000 / € 1.100-1.300<br />
207