auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
GRAFIK<br />
615<br />
616<br />
615 CD<br />
PABLO PICASSO<br />
f. Malaga 1881, d. Mougins 1973<br />
"Exposition Vallauris", 1952. Tryksign.<br />
Linoleumssnit. Bladstørrelse 80 x 60.<br />
U.r.<br />
Litteratur: Bloch nr. 1257.<br />
DKK 6.000-8.000 / € 800-1.100<br />
616 CD<br />
PABLO PICASSO<br />
"La Danse des Faunes", 24.5.57.<br />
Tryksign. Litografi.<br />
Bladstørrelse 48 x 64,5. U.r.<br />
Litteratur: Bloch nr. 830.<br />
617 CD<br />
PABLO PICASSO<br />
"Danseur et Musicien", 17.11.59. Tryksign,<br />
1914/2000. Litografi.<br />
Bladstørrelse 65,5 x 50,5. U.r.<br />
DKK 8.000-10.000 / € 1.100-1.300<br />
262 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
617