auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
603<br />
603 CD<br />
PABLO PICASSO<br />
f. Malaga 1881, d. Mougins 1973<br />
"Tete de jeune femme", 1947. Sign. Picasso, 42/50.<br />
Litografi. Bladstørrelse 65 x 49,7. Lysmål 63 x 47.<br />
Litteratur: Bloch nr. 458.<br />
Proveniens: Direktør F.C. Boldsen's <strong>auktion</strong>, ABR <strong>auktion</strong><br />
59, marts 1955, kat. nr. 236.<br />
DKK 200.000-250.000 / € 27.000-34.000<br />
257