auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
GRAFIK<br />
CD 570<br />
SERGE POLIAKOFF<br />
f. Moskva 1900, d. Paris 1969<br />
Komposition, 1964. Sign. Serge Poliakoff, EA. Radering i farver. Lysmål 22 x 27.<br />
Litteratur: Alexis Poliakoff og Gerard Schneider nr. XVIII. DKK 10.000 / € 1.300<br />
571<br />
JIM DINE<br />
f. Cincinnati, Ohio 1935<br />
To hjerter. Sign. Jim 1982, 84/100. Litografi i farver. Lysmål 31 x 44.<br />
DKK 10.000-12.000 / € 1.300-1.600<br />
244<br />
570<br />
571<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong>