22.08.2013 Views

auktion 761 - Bruun Rasmussen

auktion 761 - Bruun Rasmussen

auktion 761 - Bruun Rasmussen

GRAFIK<br />

CD 570<br />

SERGE POLIAKOFF<br />

f. Moskva 1900, d. Paris 1969<br />

Komposition, 1964. Sign. Serge Poliakoff, EA. Radering i farver. Lysmål 22 x 27.<br />

Litteratur: Alexis Poliakoff og Gerard Schneider nr. XVIII. DKK 10.000 / € 1.300<br />

571<br />

JIM DINE<br />

f. Cincinnati, Ohio 1935<br />

To hjerter. Sign. Jim 1982, 84/100. Litografi i farver. Lysmål 31 x 44.<br />

DKK 10.000-12.000 / € 1.300-1.600<br />

244<br />

570<br />

571<br />

BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong>