auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
KLASSISK MODERNISME<br />
514 CD<br />
PAUL HØM<br />
f. Ballerup 1905, d. Gudhjem 1994<br />
Ung pige i landskab. Sign. Høm 77. Olie på<br />
lærred. 70 x 100.<br />
DKK 15.000 / € 2.000<br />
516<br />
514<br />
220 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
515<br />
515 CD<br />
KAY CHRISTENSEN<br />
f. Hellerup 1899, d. Katrinebæk v. Lundby 1981<br />
"En kvindes Frugt". Sign. Kay 1945 samt på bagsiden<br />
nr. 287. Olie på lærred. 81 x 100.<br />
DKK 15.000-20.000 / € 2.000-2.700<br />
516 CD<br />
PAUL HØM<br />
Interiør med ung mand. Sign. Paul Høm. Olie på lærred.<br />
99 x 70. DKK 10.000-12.000 / € 1.300-1.600