auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
auktion 761 - Bruun Rasmussen
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>761</strong><br />
513<br />
513 CD<br />
OLUF HØST<br />
f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966<br />
Aftenstemning. Udsigt over havet ved Bognemark.<br />
Sign. OH. Olie på lærred. 73 x 116.<br />
DKK 125.000-150.000 / € 17.000-20.000<br />
219