03.03.2013 Views

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

358<br />

359 CD<br />

Albert Bertelsen, f. Vejle 1921<br />

"Fjeld i modlys". Sign. Albert 76 samt<br />

på bagsiden Albert Bertelsen, 1976.<br />

Olie på lærred. 60 x 90.<br />

DKK 40.000<br />

€ 5.400<br />

360 CD<br />

"Gruppe ved Kirken". Sign. monogram,<br />

71. Olie på lærred. 60 x 100.<br />

DKK 25.000-30.000<br />

€ 3.400-4.000<br />

361 CD<br />

"Huse i Modlys". Sign. Albert Bertelsen<br />

samt på bagsiden, Færøerne 1978-<br />

1979. Olie på lærred. 45,5 x 100.<br />

DKK 30.000<br />

€ 4.000<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>115</strong><br />

357<br />

359<br />

360<br />

361<br />

99