03.03.2013 Views

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 29. AUGUST 2008<br />

256 257 258<br />

259 260 261<br />

262 263 264<br />

256 CD<br />

Robert Jacobsen,<br />

f. København 1912, d. Egtved 1993<br />

Kalligrafisk komposition. Sign. R. Jac.<br />

Bemalet serigrafi på lærred. 88 x 120.<br />

DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

257 CD<br />

Robert Jacobsen,<br />

Grill af jern, stående på tre ben, i siderne<br />

greb. H. 26. Diam. 46.<br />

Foræret af kunstneren til nuværende<br />

ejers familie. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

258 CD<br />

Robert Jacobsen,<br />

DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

259 CD<br />

Robert Jacobsen,<br />

Komposition. Sign. Rob. Jacobsen.<br />

Akvarel. Lysmål 64 x 49. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

260 CD<br />

Robert Jacobsen,<br />

Komposition. Sign. Rob. J. Akvarel.<br />

Lysmål. 60 x 88. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

261 CD<br />

Robert Jacobsen,<br />

Komposition. Tryksign. Robert Jacobsen,<br />

IV/XII. Silketryk i farver på sort baggrund.<br />

184 x 123. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

70 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>115</strong>