03.03.2013 Views

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

676<br />

Sign. antik Heriz, prydet med palmetter,<br />

medaljon og foliage på orangerød<br />

bund. Persien. 20. årh.s begyndelse.<br />

355 x 281. DKK 30.000-40.000<br />

€ 4.000-5.400<br />

677<br />

Antik Heriz, prydet med all over design<br />

på rødlig bund. Persien. 20. årh.s begyndelse.<br />

374 x 230. DKK 30.000<br />

€ 4.000<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>115</strong><br />

677<br />

678<br />

Antik Bakhtiar, prydet med medaljon<br />

og foliage på rødlig bund. Persien. 20.<br />

årh.s begyndelse. 510 x 355.<br />

DKK 20.000-25.000<br />

€ 2.700-3.400<br />

676<br />

678<br />

195