03.03.2013 Views

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

76<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>115</strong><br />

76 CD<br />

Abbey Altson, f. 1864, d. 1949<br />

Fløjtespillende kvinde. Sign. Abbey<br />

Altson. Olie på lærred. 91 x 39.<br />

Proveniens: Hidrørende fra en dansk herregård.<br />

DKK 30.000-40.000<br />

€ 4.000-5.400<br />

77 CD<br />

Ung kvinde med tamburin. Sign. Abbey<br />

Altson. Olie på lærred. 92 x 61.<br />

DKK 30.000-40.000<br />

€ 4.000-5.400<br />

77<br />

11