03.03.2013 Views

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

659<br />

Semiantik Isfahan, prydet med medaljon<br />

og foliage på rødlig bund. Persien. Ca.<br />

1960. 404 x 314. DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

660<br />

Sign. semiantik Keshan, prydet med all<br />

over design på lys bund. Persien. 20.<br />

årh.s midte. 398 x 296. DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>115</strong><br />

658 659<br />

660 661<br />

661<br />

Nain med silke i relief, prydet med medaljon,<br />

blomster og foliage på lys<br />

bund. Persien. 20. årh.s slutning.<br />

394 x 297. DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

662<br />

662<br />

fugle, foliage og blomster på<br />

lys bund. Persien. Ca. 1970. 335 x 220.<br />

DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

191