03.03.2013 Views

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

386 387 388<br />

389<br />

386 CD<br />

Carl Fischer,<br />

f. Vejle 1887, d. København 1962<br />

Opstilling med æbler i fad. Sign. Carl<br />

Fischer. Olie på plade. 60 x 45.<br />

DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

387 CD<br />

Carl Fischer,<br />

Parti med rygvendt kvinde og frugter<br />

på et bord. Sign. Carl Fischer. Olie på<br />

pap. 65 x 58. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

388 CD<br />

Carl Fischer,<br />

Opstilling med limefrugter. Sign. Carl<br />

Fischer. Olie på pap. 35 x 31.<br />

DKK 8.000<br />

€ 1.100<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>115</strong><br />

389 CD<br />

Carl Fischer,<br />

Interiør med blomster og frugt på en<br />

kommode. Sign. Carl Fischer. Olie på<br />

lærred. 66 x 71. DKK 15.000-20.000<br />

€ 2.000-2.700<br />

390 CD<br />

Carl Fischer,<br />

Interiør med rygvendt, siddende kvinde.<br />

Sign. med bly Carl Fischer. Olie på<br />

lærred. 62 x 74. DKK 20.000<br />

€ 2.700<br />

391<br />

Viggo Jarl,<br />

f. København 1879, d. Cannes 1965<br />

Fodboldspiller med bold. Usigneret. Figur<br />

af patineret bronze. H. 31,5.<br />

DKK 8.000<br />

€ 1.100<br />

390<br />

391<br />

107