03.03.2013 Views

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

AUCTION 115 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 29. AUGUST 2008<br />

302<br />

300 CD<br />

Thor Lindeneg, f. København 1941<br />

"Trésor". Sign. Thor Lindeneg, 04 samt<br />

på bagsiden 27/2-04. Olie på lærred.<br />

60 x 60. DKK 12.000-15.000<br />

€ 1.600-2.000<br />

300 301<br />

301 CD<br />

"Morgen". Sign. Thor Lindeneg, 03<br />

samt på bagsiden 27/8-2003. Olie på<br />

lærred. 75 x 60. Uindrammet.<br />

DKK 12.000-15.000<br />

€ 1.600-2.000<br />

302 CD<br />

"Fugl eller fisk". Sign. Thor Lindeneg,<br />

04. Olie på lærred. 95 x 75. Uindrammet.<br />

DKK 20.000<br />

€ 2.700<br />

82 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>115</strong><br />

303